Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji anulowała przetargi na sprzedaż udziałów w Porcie w Barze oraz przewoźniku kolejowym AD Montecargo

Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji wyraziła zamiar anulowania przetargów na sprzedaż udziałów w spółkach Luka AD Bar, operatorze największego w Czarnogórze portu, oraz AD Montecargo, kolejowym przewoźniku cargo. Grupa OT Logistics, która zakończyła w marcu negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach, przyjmuje decyzję władz Czarnogóry z zaskoczeniem.

O swej decyzji Rada ds. Prywatyzacji poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zamiar anulowania przetargu przez Radę ds. Prywatyzacji jest dla OT Logistics zupełnie niezrozumiały w świetle dotychczasowego przebiegu postępowania i zakończonych porozumieniem negocjacji. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane po zbadaniu sprawy przez spółkę i uzyskaniu wyjaśnień od strony czarnogórskiej.

Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji. Obecnie badamy sprawę i będziemy informować rynek o zaistniałej sytuacji po uzyskaniu pełniejszej informacji od naszych partnerów z Czarnogóry.

Zbigniew Nowik Prezes Zarządu OT Logistics

Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w porcie w Barze oraz w AD Montecargo pod koniec marca. Na podstawie dokonanych ustaleń OT Logistics miało nabyć 30% udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51% udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia w obu spółkach programów inwestycyjnych i modernizacyjnych wartych w sumie ok. 17,45 mln euro.