OT Logistics na spotkaniu z Prezydentem Polski i Chorwacji

Podczas Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że wspiera budowę korytarza transportowego północ-południe w ramach formatu ABC – Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne. Prezes OT Logistics, Pan Zbigniew Nowik, przekonywał zaś, że rozwijany przez OT Logistics korytarz transportowy od Skandynawii aż po Bliski Wschód przyniesie korzyści gospodarkom naszego regionu.

W trakcie Polsko-Chorwackiego Forum Gospodarczego z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Prezydent Chorwacji Kolindy Grabar-Kitarović rozmawiano o rozwoju projektów gospodarczych szczególnie w dziedzinie rozwoju infrastruktury. Prezydent Duda docenił zaangażowanie Grupy Kapitałowej OT Logistics w rozwój polskich portów, budowę korytarza północ-południe oraz inwestycje w Porcie w Rijece. Pan Prezydent wyraził nadzieję, że współpraca przedsiębiorców z Polski i Chorwacji będzie kontynuowana i rozwijana.

Podczas spotkania Pan Prezes Zbigniew Nowik, jako jedyny z polskich przedsiębiorców miał okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach dotyczących inwestycji w Chorwacji. Tematem jego wystąpienia było zaangażowanie Grupy Kapitałowej OT Logistics w Port w Rijece. W swoim przemówieniu Pan Prezes podkreślił wiodącą rolę Grupy w budowaniu korytarza transportowego łączącego Bałtyk z Adriatykiem. Podkreślił, że liczy na współpracę w tym zakresie z operatorami kolejowymi – polskim PKP Cargo oraz chorwackim HŻ Cargo.

Podczas spotkania doszło również do kameralnych rozmów obu głów Państw z Panem Prezesem Zbigniewem Nowikiem, Prezesem Zarządu Dalekovod Polska S.A. oraz przewodniczącymi Krajowej Izby Gospodarczej i jej chorwackiego odpowiednika.

W Polsko-Chorwackim Forum Gospodarczym, które 28 stycznia 2016 roku zorganizowała Krajowa Izba Gospodarcza udział wzięło ponad stu polskich i chorwackich przedsiębiorców. Grupę Kapitałową OT Logistics reprezentowali Panowie Zbigniew Nowik (Prezes Zarządu OT Logistics S.A.), Jacek Dubicki (Prezes Zarządu OT Port Gdynia Sp. z o.o.), Zbigniew Wacławik (Prezes Zarządu Rentrans International Spedition Sp. z o.o.) oraz Marcin Olewnik (Prokurent, Pełnomocnik Zarządu ds. Integracji Grupy Kapitałowej).