Zakończyło się święto miłośników żaglowców w Szczecinie

Finał The Tall Ships Races 2017 zgromadził w Szczecinie rzesze fanów największych żaglowców z całego świata. Szacuje się, że w imprezie – której jednym ze sponsorów była spółka OT Logistics S.A. – w kulminacyjnym punkcie wzięło udział 150 tysięcy osób, a podczas całego finałowego dnia przez teren, gdzie trwało święto przewinęło się ok. 300 tysięcy osób.

Przed zwiedzającymi i pasjonatami otworzyły się nie tylko kajuty i pokłady żaglowców. Miłośnicy statków mogli wejść bowiem na pokład należącego do OT Logistics pchacza „Bizon 137”. Nie zabrakło chętnych, którzy chcieli z bliska sprawdzić jak struje się taką jednostką, oraz co znajduje się pod pokładem.

Spółka OT Logistics podczas The Tall Ships Races nie zapomniała o najmłodszych. W Strefie Namiotów Sferycznych na Łasztowni czekały niespodzianki dla każdego bez względu na wiek. W namiocie
OT Logistics odbywały się kreatywne warsztaty z malowania chust, malowanie buziek, nie zabrakło także zabaw z Mega Jengą oraz zawodów w piłkarzyki.

Na terenie całej imprezy można było spotkać bohatera marki OT Logistics, maskotkę Majtusia Kajtusia, który zapraszał odwiedzających  do korzystania z atrakcji przygotowanych przez Spółkę i wprowadzał dzieci w świat morskich opowieści oraz żeglarskich przygód.

Dla tych, dla których statki i żaglowce to za mało, OT Logistics przygotowała również wyścig drezyn. Wszyscy, którzy zdecydowali się podjąć to wyzwanie musieli stanąć do rywalizacji na torach tramwajowych o długości 100 metrów (dla zainteresowanych: najdłuższa jednostka, która zawinęła do Szczecina mierzyła 122 metry, a pokłady wszystkich przybyłych do Szczecina jednostek miały w sumie długość 2 200 metrów).