ŻEGLUGA Śródlądowa

Grupa Kapitałowa OT Logistics jest liderem w transporcie wodnym śródlądowym w Europie Środkowej oraz jednym z większych podmiotów na rynku usług transportu wodnego śródlądowego w Unii Europejskiej.

Jednym z naszych największych atutów jest własna flota licząca około 800 jednostek o łącznej nośności ponad 300 tys. ton, co czyni ją jedną z największych w całej Europie.

ROZWÓJ

Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymywać nasz tabor w jak najlepszym stanie i stale powiększać go o nowe jednostki. Systematycznie modernizujemy nasze obiekty pływające i dostosowujemy je do wymogów unijnych. Na bieżąco wprowadzamy nowe rozwiązania, jak np. System Automatycznej Identyfikacji (AIS) oraz automatyzujemy komunikację z jednostkami poprzez elektroniczny system zleceń i planowania ruchu (lokalizacja GPS).

DZIAŁANIE

Nasza żegluga śródlądowa przewozi przede wszystkim towary masowe: zboża, złom, klinkier, węgiel, rudy, kruszywa, kamień hydrotechniczny oraz nawozy. Ważnym elementem naszej działalności jest także przewóz kontenerów. Realizujemy długoterminowe kontrakty na transport węgla, świadczymy też usługi transportu ponadgabarytowego. Najsilniejszą pozycję na rynku w tym segmencie osiągnęliśmy na liniach pomiędzy portem w Hamburgu, a portami śródlądowymi w centrum i na południu Niemiec (ponad 100 tys. TEU rocznie).

NAJWAŻNIEJSZE LICZBY

Roczny potencjał przeładunkowy
ładunków masowych suchych
350 000 ton

Transport kontenerów standardowych (TEU) rocznie
od 108 000 do 162 000

Roczny potencjał transportowy ładunków masowych płynnych
120 000 ton


Główne spółki Grupy Kapitałowej OT Logistics zajmujące się żeglugą śródlądową to OT Logistics S.A. i Deutsche Binnenreederei AG.

Deutsche Binnenreederei

Spółka jest jedną z najstarszych marek na rynku niemieckim oraz liderem śródlądowego transportu wodnego w Europie Środkowej i Zachodniej. Dysponuje flotą ponad 300 jednostek, na którą składają się pchacze, barki motorowe i barki pchane.

logo_d_binnenreederei_CMYK.cdr

Deutsche Binnenreederei AG
Revaler Str. 100, 10245 Berlin, Niemcy
www.binnenreederei.de


Możliwości

Deutsche Binnenreederei AG odgrywa wiodącą rolę w przewozie kontenerów barkami śródlądowymi do i z portu w Hamburgu. Spółka obsługuje regularną sieć połączeń kontenerowych i dostaw do takich portów śródlądowych, jak min. Hanower, Minden, Aken, Brunszwik, Magdeburg czy Riesa. DBR oferuje i zapewnia rozwiązania transportowe, usługi składowania i przeładunku. W zakres usług wchodzi także transport ładunków ponadgabarytowych i specjalnych do portów morskich i rzecznych położonych w Niemczech, Polsce, Holandii, Belgii, Austrii, Czechach i na Węgrzech oraz wzdłuż Dunaju, aż do Konstancy nad Morzem Czarnym. Jest to także najstarsza marka na rynku niemieckim.

Zakres usług

  • Przewóz kontenerów i towarów masowych.
  • Transport ładunków ponadgabarytowych i specjalnych.
  • Asysta przy pracach hydrotechnicznych.
  • Udostepnienie barek pod magazyny pływające.