3 tony klapków w drodze do Gambii dzięki Grupie Kapitałowej OT Logistics

Aż 22.133 pary klapków zebranych w ramach akcji „Klapki dla Gambii” ruszyło w drogę do Afryki dzięki wsparciu spółek OT Logistics S.A. i C.Hartwig Gdynia S.A., które organizują i finansują transport tej wysyłki na Czarny Ląd.

Akcja zorganizowana przez Koło Naukowe „Horyzont” działające przy Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej spotkała się z ogromnym odzewem. Dzięki wsparciu ponad 300 ambasadorów, zebrano 22.133 pary klapków. Zebrane obuwie waży prawie 3 tony!

Akcję wsparły m.in. szkoły, uczelnie, punkty usługowe, drużyny harcerskie, parafie czy też sklepy. Podczas ubiegłorocznej, pierwszej edycji akcji studenci zebrali 680 par klapków, które sami zawieźli samochodem do Gambii. Wszystkie trafiły do potrzebujących dzieci, jednak zapotrzebowanie na buty jest tam wciąż ogromne.

Gambia to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki. Zbierane przez organizatorów akcji klapki będą przede wszystkim wspierać w profilaktyce chorób i chronić chodzące zazwyczaj boso dzieci przed skaleczeniami, które w tropikalnym klimacie często przeradzają się w niebezpiecznie infekcje. Klapki to także ochrona stóp najmłodszych Gambijczyków przed ukąszeniami węży i skorpionów, jak również przez nagrzanym od słońca, gorącym piaskiem.

Klapki dla Gambii to akcja, którą możemy wesprzeć nie tylko finansowo. Nasze kompetencje, doświadczenia i kontakty pozwalają nam zapewnić, że transport pewnie i bezpiecznie dotrze do portu przeznaczenia.

Grzegorz Hinc Prezes C.Hartwig Gdynia S.A.

Pierwszy etap podróży to transport z Bielska-Białej do Gdańska. 17 lipca z gdańskiego portu kontener wyruszy w podróż do portu w Bandżul (ang. Banjul), do którego planowo ma dotrzeć 20 sierpnia. Równolegle w podróż do Afryki wyrusza KlapCar, czyli samochód, w którym będzie jechać z Bielska-Białej do Gambii grupa studentów-wolontariuszy. To oni osobiście będą wręczać zebrane klapki gambijskim dzieciakom.

Więcej informacji o akcji „Klapki dla Gambii” można znaleźć na stronie klapkidlagambii.pl.