Grupa Kapitałowa OT Logistics wspiera akcję „Klapki dla Gambii”

Spółki OT Logistics S.A. i C.Hartwig Gdynia S.A. wspierają akcję charytatywną „Klapki dla Gambii”. Grupa Kapitałowa OT Logistics wykorzystując swoje możliwości logistyczne, w całości zorganizuje i sfinansuje koszty transportu klapków w ramach akcji do afrykańskiego portu w Gambii.

Z przyjemnością wykorzystamy naszą wiedzę oraz zasoby w tej oryginalnej i bardzo ciekawej akcji. Dzięki niej Polacy mogą realnie pomóc dzieciom w Gambii. W tym roku obchodzimy jubileusz 160-lecia działalności naszej firmy, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni, że nasze ogromne doświadczenie w branży logistycznej może przysłużyć się w tak szczytnym celu.

Grzegorz Hinc Prezes Zarządu C.Hartwig Gdynia S.A.

Gambia to jeden z najbiedniejszych krajów Afryki. Zbierane przez organizatorów akcji klapki to istotna pomoc, stanowiąca profilaktykę wśród dzieci chroniąc je przed niebezpiecznymi skaleczeniami, które często przeradzają się w afrykańskim klimacie w niebezpiecznie infekcje.

Akcję zapoczątkował Maciej Kalarus, wykładowca Akademii Techniczno-Humanistyczno w Bielsku-Białej. W zeszłym roku zebrał na uczelni 680 par klapków, które sam zawiózł do Gambii. W tym roku skala akcji jest znacznie większa. Wspiera ją już 283 ambasadorów, w tym m.in. szkoły, uczelnie, punkty usługowe czy też sklepy.

Klapki zbieramy do końca czerwca, ale wiemy już że będzie ich naprawdę dużo – być może kilka lub kilkanaście tysięcy par. Dlatego pomoc partnera z doświadczeniem logistycznym, który wie jak zorganizować tak duży transport, jest dla nas bardzo cenna.

Maciej Kalarus wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

Więcej informacji o akcji „Klapki dla Gambii” można znaleźć na stronie klapkidlagambii.pl.