Kolej

Obsługujemy kompleksowo przewozy kolejowe na terenie całej Europy. Nasze główne specjalizacje to przewóz kruszyw, węgla oraz paliwa do portów morskich OT Logistics w Świnoujściu, Gdańsku oraz Gdyni.

Dysponujemy nowoczesnym taborem oraz doświadczoną kadrą pracowniczą, co umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnych cen.


NAJWAŻNIEJSZE LICZBY

Jednostki taboru
44 lokomotyw
658 wagonów

Zatrudnieni maszyniści
114

Towary przewiezione w 2017 roku
5,5 mln ton


Grupa Kapitałowa OT Logistics opiera część swojej działalności spedycyjno-transportowej o spółkę Rentrans International Spedition oraz STK.

RENTRANS INTERNATIONAL SPEDITION

Spółka z ponad 20-letnimi tradycjami, prowadząca działalność w zakresie krajowej i międzynarodowej spedycji kolejowej. Główną specjalizacją Rentrans International Spedition jest rynek wyrobów hutniczych.

RENTRANS

Rentrans International Spedition Sp. z o.o.
Krzywa 12/3-4, Katowice
www.rentransinternational.pl


Możliwości

Rentrans International Spedition oferuje kompleksową obsługę spedycyjną międzynarodowego i krajowego obrotu towarowego. Świadczymy usługi przeładunkowe na przejściach granicznych w Terespolu, Dorohusku oraz w Medyce, połączone z usługami celnymi i spedycyjnymi. Dysponujemy własnym terminalem przeładunkowym na przejściu w Medyce, który jest przystosowany do przeładunków wyrobów stalowych oraz masowych (węgiel, koks, kruszywo sól i ruda). Naszą specjalnością są przesyłki tranzytowe do krajów Europy Centralnej i Wschodniej.

Zakres usług

 • Transport towarów masowych, w tym węgla, koksu oraz rudy
 • Własny transport samochodowy oraz obsługa spedycyjna przewozów samochodowych
 • Obsługa spedycyjna transportem morskim i śródlądowym przy współpracy z portami w Gdańsku, Gdyni, Świnoujściu oraz Szczecinie
 • Obsługa przesyłek konwencjonalnych i kontenerowych wraz z pełną obsługą dowozową do/z portu
 • Frachtowanie ładunków w transporcie morskim
 • Przeładunki towarów w portach oraz na przejściach granicznych w Terespolu, Dorohusku i Medyce wraz z pełną obsługą celną i spedycyjną
 • Składowanie w portach wszelkiego rodzaju towarów

STK S.A.

STK S.A.
Fabryczna 10, budynek B2, 53-609 Wrocław
http://www.stk.wroc.pl

STK S.A. została założona w 2005 roku. Początkowa działalność Spółki to głównie wykonywanie zleceń przewozów specjalistycznych ładunków wielkogabarytowych dla przemysłu ciężkiego. Z czasem oferta Spółki została rozszerzona o kompleksową ofertę towarowego transportu kolejowego. Jako licencjonowany przewoźnik posiadający długoletnie doświadczenie, zróżnicowany tabor oraz doskonałą kadrę – STK gwarantuje najwyższą jakość świadczenia usług.


Możliwości

Spółka specjalizuje się w przewozach ładunków masowych między innymi: węgla, koksu, kruszyw, paliw czy też materiałów chemicznych. Znaczącym punktem w ofercie STK jest również transport intermodalny.

Do wykonywania swoich usług STK wykorzystuje lokomotywy elektryczne oraz lokomotywy spalinowe. Spółka dysponuje zarówno ciężkimi lokomotywami pociągowymi (typu Dragon 2, czy też Skoda),
jak również lekkimi lokomotywami manewrowymi (typu SM42, czy też T448p).

Zakres usług

 • transport paliw i produktów chemicznych
 • transport ładunków przekraczających wymiarami czy masą standardową skrajnię kolejową
 • transport lokomotyw i taboru do warsztatów remontowych, badań i testów
 • kompleksowa obsługa bocznic kolejowych w zakresie prac manewrowych i logistyki kolejowej
 • usługi manewrowe dla portów morskich i klientów przemysłowych
 • szkolenie maszynistów oraz kadry kolejowej